Skutečná jednička v počtu realizací v ČR
226 223 800 Po–Pá: 9:00 – 16:00 hod.

Otázky a odpovědi

Rádi odpovíme na veškeré dotazy.

Jaká je životnost tepelného čerpadla?

Životnost tepelného čerpadla dosahuje přibližně 15 let, ale běžně slouží i delší dobu. Naše zákazníky dostanou zdarma prodlouženou záruku 3 roky na tepelné čerpadlo a 10 let na kompresor –⁠ tedy nejdražší součástku, která je zároveň nejnáročnější na opravu. Záruky zahrnují také bezplatnou práci spojenou se servisem či výměnou tepelného čerpadla.

Jaká je návratnost investice do tepelného čerpadla?

To závisí na mnoha faktorech. Klíčovým ukazatelem je aktuální spotřeba energie na vytápění. Čím více ročně protopíte, tím rychleji se vám investice vrátí. Nejvyšší úspory dosahují domácnosti, které využívají elektrokotel, a to až 30 %.

Do doby návratnosti se ale promítají další faktory, jako například počet osob v domácnosti a jejich denní režim. Vliv mají samozřejmě také parametry tepelného čerpadla –⁠ jeho energetická účinnost a topný faktor. Proto máme v nabídce pouze vysoce výkonná tepelná čerpadla Premium X v nejvyšší třídě energetické účinnosti A+++ s topným faktorem (COP) až 4,4.

Doba návratnosti investice do tepelného čerpadla začíná již od 2 let. K rychlejší návratnosti přispívá možnost využití dotaci a situace na trhu s energiemi –⁠ do budoucna se očekává další zdražování elektřiny i zemního plynu.

Dobu návratnosti investice pro vaši nemovitost zjistíte v rámcové nabídce, kterou vám zpracujeme, když nám zašlete poptávku.

Kolik mě bude stát tepelné čerpadlo?

Ve Schliegeru se o instalaci tepelného čerpadla postaráme od A do Z. Proto výsledná částka zahrnuje nejen cenu za tepelné čerpadlo, ale také náklady na dopravu a montáž, stejně jako vypracování dokumentace a vyřízení žádosti o dotaci. V ceně máte rovněž kompletní servis včetně náhradních dílů po dobu platnosti záruky.

Do finální ceny instalace tepelného čerpadla se promítá především výkonnost zařízení, kterou volíme s ohledem na tepelné ztráty domu. Čím nižší jsou tepelné ztráty, tím levnější řešení vám můžeme nabídnout. Na cenu mají vliv také specifické požadavky pro instalaci, například zda bude tepelné čerpadlo sloužit kromě vytápění i pro ohřev teplé vody.

U Schliegeru při splnění dotačních podmínek vyřídíme vám dotaci v plné výši. Například naše nejprodávanější tepelné čerpadlo Premium X o výkonu 21 kW pořídíte s dotací za 184 744 Kč (bez dotace za 264 744 Kč).

Kolik díky tepelnému čerpadlu ušetřím?

To záleží na mnoha faktorech. Mezi ty nejdůležitější patří například stávající forma vytápění. Nejvíce ušetříte, pokud momentálně vytápíte svůj dům pomocí elektrokotle. U něj můžete srazit své platby za elektřinu až o 30 %.

Každému zákazníkovi navrhujeme takové řešení, které mu poskytne nejvyšší možnou úsporu.

Potřebuji na instalaci tepelného čerpadla stavební povolení?

To záleží na několika faktorech. U tepelných čerpadlech s celkovým výkonem do 20 kW není potřeba ani stavební povolení, ani ohlášení stavby. Je však nutné získat územní souhlas. Toho můžete dosáhnout dvěma cestami. Buď tak získáte souhlas sousedů, nebo územní rozhodnutí.

K instalaci tepelných čerpadel s výkonem větším než 20 kW potřebujete stavební povolení. Některé úřady však připouštějí i další alternativy. Místo stavebního povolení tak někde stačí uzavřít veřejnoprávní smlouvu nebo si nechat tepelné čerpadlo posoudit autorizovaným inspektorem. Jak vidíte, podmínky se různí. Proto doporučujeme poradit se nejprve s konkrétním úřadem a až potom objednávat tepelné čerpadlo.

Pokud se vaše nemovitost nachází v CHKO či památkové zóně, budete rovněž potřebovat posudek od správy CHKO nebo od památkářů.

Co mám dělat, když mám zájem o tepelné čerpadlo?

Stačí vyplnit krátký formulář, ve kterém nám na sebe zanecháte kontaktní údaje. Během následujících 4 dnů se vám ozve jeden z našich obchodně technických specialistů. Představí vám dostupné možnosti a poznamená si informace potřebné k tomu, abychom vám mohli zpracovat rámcovou nabídku.

Jak vypadá celý proces u tepelného čerpadla?

Instalaci tepelného čerpadla pro vás zařídíme od A do Z, včetně vyřízení dotace a záručního servisu. Vše začíná odesláním vaší nezávazné poptávky. Podívejte se, jak vypadá celý postup krok za krokem.

Dostanu na tepelné čerpadlo záruku?

Více než 95 % našich instalací nepotřebuje ani po 3 letech žádné opravy či servis. Přesto na tepelné čerpadlo dostanete zdarma prodlouženou záruku 3 roky. Na kompresor čerpadla, což je nejdražší součástka, je záruka 10 let. Záruka se vztahuje nejen na materiál, ale také na práci – v tomto případě činí 2 roky.

Kdy a jak zaplatím?

Do dvou týdnů od podpisu smlouvy požadujeme zálohu ve výši 60 % z celkové ceny. Uhrazením zálohy nám definitivně potvrdíte, že je váš zájem vážný. My následně objednáme potřebné komponenty a začneme s pracemi. Zbylá částka se platí do 14 dnů od vystavení faktury, kterou vám zašleme po uvedení systému do provozu.

Co když se něco pokazí? Pomůže mi váš servis?

Samozřejmě. Pokud máte s tepelným čerpadlem, fotovoltaikou či solárním systémem jakékoliv potíže, zavolejte na servisní linku 226 223 880. Ve všední dny a v sobotu funguje od 9 do 16 hodin. V nedělí a o svátcích jsou naši servisní technici k zastižení od 9 do 13 hodin.

Většinu potíží s vámi dokážeme vyřešit po telefonu. Často se totiž nejedná o závadu, ale jen o nevhodné nastavení systému. Náš servisní tým díky mobilním aplikacím snadno odhalí příčinu problému a poradí vám, jak tepelné čerpadlo, fotovoltaiku nebo systém ohřevu vody uvést znovu do plného provozu.

Pokud není problém v nastavení systému, ale jedná se o vážnější poruchu, vyšleme k vám zdarma naše techniky. Jejich sídla máme promyšleně rozmístěné po celé republice, takže bez problémů přijedou i do toho nejodlehlejšího kouta ČR.

Naši technici k vám dorazí nejpozději do týdne od oznámení problému. V urgentních případech (třeba když vám vypadne tepelné čerpadlo v průběhu zimy) vás obsloužíme přednostně – nejpozději do 3 pracovních dní.

Naprostá většina našich zákazníků ale servis nikdy nevyužije. Proč? Více než 95 % našich zařízení nepotřebuje ani po 3 letech žádné opravy či servis. Navíc dostanete štědré délky záruk (například 30 let na výkon fotovoltaických panelů nebo 10 let na kompresor tepelného čerpadla). Služby našeho servisu máte samozřejmě po dobu záruční lhůty zcela zdarma.

Jsou vaše výrobky z Číny?

Většinu našich produktů navrhujeme a vyvíjíme v České republice. Následnou výrobu svěřujeme pečlivě vybraným výrobcům v Asii.

Může o dotaci zažádat cizinec?

Ano, příspěvek mohou získat i občané bez české státní příslušnosti – za předpokladu, že jsou majiteli objektů, které dotační podmínky splňují.

Mají vaše výrobky certifikaci pro český a EU trh?

Ano, všechny výrobky, které prodáváme, mají certifikace a odpovídají nejvyšším požadavkům na kvalitu a bezpečnost. Certifikace a jejich platnost si můžete ověřit na stránce u každého produktu v naší nabídce.

Kdy a jak za tepelné čerpadlo zaplatím?

Do 14 dnů od podpisu smlouvy složíte zálohu ve výši 60 % z celkové ceny. Díky složení zálohy získáme jistotu, že máte o tepelné čerpadlo vážný zájem a můžeme se pustit do práce. Objednáme pro vás tepelné čerpadlo a začneme chystat ostatní potřebné náležitosti.

Po instalaci a uvedení tepelného čerpadla do provozu vám vystavíme fakturu na zbývajících 40 % částky. Splatnost faktury činí dva týdny od data vystavení.

Jak je náročná údržba tepelného čerpadla?

Údržba tepelného čerpadla náročná není. Většinou jde jen o preventivní kontrolu několika málo komponent. Pro přehlednost si doporučené úkony rozdělme na kontrolu venkovní a vnitřní jednotky.

Venkovní jednotka je tvořena monoblokem, a tak je téměř bezúdržbová. Chladivový okruh je hermeticky uzavřený a celý systém Schlieger je vybaven presostatami. Ty monitorují stav chladiva a samy ho v případě potřeby regulují. O chladivo se tedy nemusíte vůbec starat. A to ani v případě poruchy – tu za vás vyřeší náš technik.

U venkovní jednotky tedy stačí zkontrolovat průchodnost vzduchu. Podívejte se, zda na zadním výparníku nejsou nachytané nečistoty, prach nebo listí. Rovněž zkontrolujte, že před ventilátory není žádná překážka. Pokud se na venkovní jednotku nachytá pyl, odstraňte ho. Všechny tyto drobné úkony provádíte výhradně na povrchových částech tepelného čerpadla. Do vnitřku nezasahujete.

Vnitřní jednotku máte sice umístěnou v technické místnosti, ale i tam se může objevit prach. Proto na začátku topné sezóny vyjměte filtry nečistot a nerezové sítko opláchněte pod vodou. Dále zkontrolujte tlak otopné soustavy. Na akumulační nádrži nebo na radiátorovém vedení najdete manometr. Tlak na něm by se měl pohybovat mezi hodnotami 1,2 baru za studena a 1,5 baru za tepla – tak, jak je uvedeno v manuálu. Tlak zkontrolujte také na expanzní nádobě. Doporučené hodnoty najdete na štítku, který je umístěn přímo na nádobě.

A ještě jedna dobrá rada na závěr. Tepelnému čerpadlu nedělá dobře, když ho vypojujete z elektřiny. Nechejte ho zapojené i mimo topnou sezónu. Na podzim pak sami uvidíte, že bude mít daleko lepší rozjezd a rychleji uspokojí vaše požadavky na teplotní komfort.

Jsou potřeba pravidelné revize tepelného čerpadla?

Nejsou. Tepelná čerpadla Schlieger jsou koncipována jako monoblok. Nemrznoucí kapalina je uzavřená uvnitř systému, a nemůže tedy uniknout. Jedinou revizi provede revizní technik před prvním spuštěním tepelného čerpadla.

Jak funguje naše mobilní aplikace pro tepelná čerpadla?

Pro obsluhu tepelných čerpadel Schlieger používáme mobilní aplikaci od renomované společnosti Siemens. Díky ní si můžete regulovat teplotu odkudkoliv. Když se třeba chystáte na chalupu, před odjezdem si z pohodlí svého domova zvýšíte výkon tepelného čerpadla. Až dorazíte, vaše chalupa bude už příjemně vyhřátá. Podobně si můžete zajistit vyhřátí svého domu, když se vracíte z dovolené. V Alpách během okamžiku na mobilu nastavíte požadovanou teplotu a můžete se spolehnout, že vás za pár hodin přivítá teplo domova.

Díky mobilní aplikaci ale také dokážeme po telefonu vyřešit až 60 % servisních událostí. Stačí nám jen zavolat na číslo 226 223 880. Servisní technici na monitoru hned uvidí, co se s vaším tepelným čerpadlem děje. Většinou vám během chvilky dokážou poradit, jak tepelné čerpadlo přenastavit, aby opět bezvadně šlapalo.

Kdo mi bude dílo montovat?

Ve Schliegeru si zakládáme nejen na kvalitě našich produktů, ale také na precizní instalaci. Právě proto na montáže nevyužíváme neprověřené externí dělníky, ale výhradně vlastní týmy profi montážníků. Pravidelně je proškolujeme, a tak si hravě poradí rovněž se všemi inovacemi. I díky tomuto přístupu nepotřebuje 95 % našich instalací žádný servis ani po 3 letech provozu.

Jakou mám jistotu, že na tepelné čerpadlo dostanu dotaci?

Úspěšné zažádání a vyplacení dotace na tepelné čerpadlo dokážeme zajistit v drtivé většině případů. Zádrhel může nastat jen v situaci, že nesplňujete podmínky dotací Nová zelená úsporám nebo v žádosti uvedete nepravdivé informace.

Naši zkušení a informovaní specialisté vám podmínky dotačního programu detailně vysvětlí. Nemusíte se proto obávat, že jim neporozumíte. Ve Schliegeru vám poradíme, co přesně pro splnění dotačních podmínek učinit a nápomocni vám budeme po dobu celého procesu.

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

15 379 realizací po ČR

Jsme skutečná jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme kdekoliv.

Zajištění vyřízení dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Štědré záruky

Nadstandardní záruky až 25 let nejen na materiál, ale také na práci.