Skutečná jednička v počtu realizací v ČR
226 223 800 Po–Pá: 9:00 – 16:00 hod.

Výhody fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem

2 minuty čtení 2. 6. 2021 Začátečník fotovoltaika

Aktualizováno: 16. 6. 2023

Chcete na energiích ušetřit co nejvíc? Pomůže vám s tím vyladěná kombinace fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla. Tahle dvojka totiž funguje na jedničku a díky dokonalé souhře dokáže ušetřit zhruba až 80 % vašich současných nákladů na energie. Jak je to možné?

Fotovoltaika na vaší střeše hravě pokryje nejen spotřebu vašich elektrických zařízení, ale napájí také tepelné čerpadlo. To pak ohřívá nádrž s vodou, která proudí do vašich kohoutků a stará se rovněž o vytápění domu.

Peníze máte zpět do 5 let

V čem spočívá kouzlo tepelných čerpadel Schlieger? Za jejich efektivitou stojí vysoký topný faktor. Naše tepelná čerpadla dosahují vynikající hodnoty až 4,4 COP (Coefficient of Performance – udává poměr mezi energií získanou a energií vloženou). Co to znamená v praxi? Že z 1 kW elektřiny, kterou tepelné čerpadlo spotřebuje, dokáže vyrobit 4,4 kW tepla. Díky tomu je fotovoltaická elektrárna v kombinaci s tepelným čerpadlem jednoznačně nejrychlejší cestou k úsporám za energie. Přechod na obnovitelné zdroje energie a posilování energetické soběstačnosti dává vzhledem k letošnímu šokovému zdražení energií čím dál tím větší smysl. Zatímco v červenci 2021 stála 1 MWh elektřiny na burze průměrně 2 100 Kč, v červenci 2022 se obchodovala už za 8 450 Kč. Vlastní zdroje energie tak mohou výhledově přinést ještě větší úspory.

Vývoj cen energie do roku 2021

Zdroj: OTE, roční zpráva o trhu s elektřinou, prosinec 2021

Ročně ušetříte desítky tisíc

Konkrétní výše úspor se samozřejmě odvíjí od řady faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří například stávající forma vytápění. Nejvíce ušetříte, pokud momentálně vytápíte svůj dům pomocí elektrokotle. U něj můžete srazit své platby za elektřinu až o neuvěřitelných 80 %. Po přepočtu na peníze je úspora opravdu obrovská. U domů středních velikostí jde každý rok v průměru o částky převyšující 50 000 Kč.

Dotaci až 200 000 Kč vyřídíme za vás

A nezapomeňte, že výrazně ušetříte už při samotném pořízení fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem. Dostanete na ni totiž dotaci až 200 000 Kč. Dotaci samozřejmě rádi vyřídíme za vás. Vy pro to musíte udělat jediné – ozvat se nám.

 

Aktualizováno 30.8.2022.

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

15 379 realizací po ČR

Jsme skutečná jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme kdekoliv.

Zajištění vyřízení dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Štědré záruky

Nadstandardní záruky až 25 let nejen na materiál, ale také na práci.