Skutečná jednička v počtu realizací v ČR
226 223 800 Po–Pá: 9:00 – 16:00 hod.

Schlieger a České chaty snů

3 minuty čtení 24. 4. 2023 Začátečník fotovoltaika

Aktualizováno: 31. 8. 2023

Češi jsou národ chatařů

Co může být lepšího než se na konci pracovního týdne sbalit a odjet trávit víkend někam na chalupu? Na čerstvém vzduchu, v blízkosti přírody naberete více energie do dalších dnů než ve městě za týden. Češi jsou národ kutilů a chatařů a právě chataření je věnován nový seriál, který začíná 24. března na TV Prima.

O co v Českých chatách snů jde?

Tvůrci seriálu České chaty snů se rozhodli vdechnout nový život chalupám a chatám, které už svým majitelům padají na hlavu. Navštívíte s nimi zajímavá místa České republiky, jako jsou samoty, lesy nebo kouzelná zákoutí u vody. Dostanete tipy na výlety po okolí a hlavně to nejdůležitější: uvidíte neotřelé a odvážné rekonstrukce, které danou nemovitost nejen zhodnotí, ale vytvoří z ní výjimečné místo, které bude dělat svým majitelům radost. Vychutnejte si genius loci, vychytávky i ostrý humor. Ani o jedno nebude v Českých chatách snů nouze.

Schlieger je oficiálním partnerem pořadu

Seriál bude parádní, ale nepíšeme vám to proto, abychom vám řekli, co je nového v televizi. Jde o to, že my jsme toho součástí! Společnost Schlieger se stala partnerem hned dvou dílů seriálu. Do pátého dílu, který se odehrává v pohraničním městečku Nejdek, jsme nainstalovali tepelné čerpadlo. To umí fungovat až v –25  °C, takže je ideálním zdrojem energie pro chatku uprostřed Krušných hor.

Za další realizací se seriálový tým Českých chat snů vypravil na druhou stranu republiky, do horské obce Morávka. Chatka leží na území, které je součástí CHKO Beskydy, takže realizace fotovoltaické elektrárny byla trochu náročnější. Ale stálo to za to! Ostrovní systém, který jsme zde vytvořili, poskytne majitelům nezávislost na elektrické síti a zároveň je šetrný k životnímu prostředí. Velkou výhodou našich fotovoltaických panelů je to, že jsou celočerné. Nemají stříbrný rám, který správa CHKO považuje za porušení rázu krajiny, a tak jsme se nemuseli bát, že by potřebný posudek od správy CHKO dopadl špatně. Navíc mají naše fotovoltaické panely nejvyšší výkon v přepočtu na m2 v celé České republice.

Přestaňte se trápit cenou elektřiny

Zaujaly vás realizace, které v Českých chatách snů proběhly, nebo byste si rádi snížili náklady na elektrickou energii až o 90 %, ale nevíte, jak na to? Rádi vám pomůžeme. Svěřte se do rukou jedničce, která je na trhu už 13 let, a zavolejte nám na 226 223 800 a domluvte si s námi schůzku. Přímo na místě zhodnotíme vaši nemovitost, doporučíme nejvýhodnější řešení a rádi vám zprostředkujeme i žádost o dotace. Díky nim můžete ušetřit dalších až 205 000 Kč. Máme největší skladové zásoby v České republice v oblasti obnovitelných zdrojů a pro naši práci si vybíráme jen kvalitní komponenty. Řadu z nich i sami navrhujeme a dohlížíme na jejich výrobu.

„Fotovoltaiku od Schliegeru jsem si vybrala kvůli pohodlí a z důvodu ochrany životního prostředí.“

Alice Bendová
herečka, moderátorka, modelka

Časté dotazy

Kolik díky fotovoltaice ušetřím?

To vždy záleží na mnoha faktorech. Výše úspor se mění už jen podle toho, pro jaký systém fotovoltaiky (s baterií, s tepelným čerpadlem nebo s akumulací do vody) se rozhodnete. Mezi další důležité faktory patří výše vaší spotřeby, ceny vašeho dodavatele elektrické energie a (ne)výhodnost vašich současných zařízení. Pokud teď topíte například elektrokotlem, dokážete díky vhodně navržené fotovoltaické elektrárně ušetřit až 60 % nákladů. Konkrétní výši úspor zjistíte na základě energetického posudku, který vám pečlivě připravíme. Každému zákazníkovi chceme doporučit dlouhodobě nejvýhodnější řešení.

Co mám dělat, když mám zájem o tepelné čerpadlo?

Stačí vyplnit krátký formulář, ve kterém nám na sebe zanecháte kontaktní údaje. Během následujících 4 dnů se vám ozve jeden z našich obchodně technických specialistů. Představí vám dostupné možnosti a poznamená si informace potřebné k tomu, abychom vám mohli zpracovat rámcovou nabídku.

Kdy a jak zaplatím?

Do dvou týdnů od podpisu smlouvy požadujeme zálohu ve výši 60 % z celkové ceny. Uhrazením zálohy nám definitivně potvrdíte, že je váš zájem vážný. My následně objednáme potřebné komponenty a začneme s pracemi. Zbylá částka se platí do 14 dnů od vystavení faktury, kterou vám zašleme po uvedení systému do provozu.

Kolik mě bude stát fotovoltaická elektrárna?

Finální cenu ovlivňuje mnoho aspektů. Ve Schliegeru vám nabízíme kompletní řešení od A do Z, tedy od první konzultace až po vyřízení dotací a servisní služby. Konečná částka se skládá z ceny panelů a dalších komponent, montáže, nákladů na dopravu a servisu po dobu platnosti záruky. Do ceny rovněž promlouvá, jestli zvolíte řešení s akumulací do baterie, do vody či kombinaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem.

Primárně výslednou cenu určuje požadovaná výkonnost fotovoltaické elektrárny. Ta se volí podle roční spotřeby energie domácnosti. Čím vyšší požadovaný výkon elektrárny, tím nákladnější je pořízení solárních panelů. V praxi se totiž musí nainstalovat větší množství panelů nebo výkonnější modelové řady.

Podívejte se na příklady cen fotovoltaiky:

✓fotovoltaická elektrárna o velikosti 5,5 kWp s akumulací do baterie: 202 960 Kč (bez dotace: 395 960 Kč),

✓fotovoltaická elektrárna o velikosti 4,95 kWp s akumulací do vody: 160 722 Kč (bez dotace: 230 222 Kč),

✓fotovoltaická elektrárna o velikosti 10 kWp s využitím přebytků pro vytápění domu tepelným čerpadlem: 351 641 Kč (bez dotace: 551 641 Kč).

Jakou mám jistotu, že na tepelné čerpadlo dostanu dotaci?

Úspěšné zažádání a vyplacení dotace na tepelné čerpadlo dokážeme zajistit v drtivé většině případů. Zádrhel může nastat jen v situaci, že nesplňujete podmínky dotací Nová zelená úsporám nebo v žádosti uvedete nepravdivé informace.

Naši zkušení a informovaní specialisté vám podmínky dotačního programu detailně vysvětlí. Nemusíte se proto obávat, že jim neporozumíte. Ve Schliegeru vám poradíme, co přesně pro splnění dotačních podmínek učinit a nápomocni vám budeme po dobu celého procesu.

Další otázky a odpovědi

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

15 379 realizací po ČR

Jsme skutečná jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme kdekoliv.

Zajištění vyřízení dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Štědré záruky

Nadstandardní záruky až 25 let nejen na materiál, ale také na práci.