Skutečná jednička v počtu realizací v ČR
226 223 800 Po–Pá: 9:00 – 16:00 hod.

Half cell technologie a její výhody

2 minuty čtení 15. 7. 2021 Pokročilý fotovoltaika

Aktualizováno: 16. 6. 2023

Víte, kdy je půlka víc než celek? Třeba u solárních panelů pro fotovoltaické elektrárny. Stále častěji na nich místo tradičního celočlánkového provedení vídáme poločlánkové (half cell) moduly. Není divu. Přináší celou řadu benefitů.

Co jsou poločlánkové solární panely

Fotovoltaické panely s půlenými články (half cell) mají stejné rozměry jako klasické solární panely. Ovšem místo tradičních 60 nebo 72 článků jsou osazeny 120 nebo 144 půlenými články. Tato zdánlivě malá odlišnost přináší majitelům fotovoltaických elektráren mnoho výhod. Rádi vám představíme ty největší.

Jaké výhody vám přinesou půlené články

✓ Vyrábí i v polostínu. Když se spodní část běžného solárního panelu dostane do stínu, přestane vyrábět elektřinu. U poločlánkového panelu se to nestane. Pokud je zastíněna jeho dolní polovina, elektřinu stále produkuje jeho horní část a obráceně. Half cell technologie vám tedy zajistí vlastní elektrickou energii i během ranního svítání a večerního pološera, nebo pokud se na obloze objeví mráček.

✓ Vyšší výkon a nižší ztráty při výrobě. Jestliže solární články zkrátíme na polovinu, na polovinu se sníží také proud. Díky tomu se zmenší odporové ztráty, a tak panely s půlenými články za předpokladu stejného zastínění vyrobí víc energie, než by vyrobili klasické panely.

✓ Delší životnost. Solární panely s poločlánky jsou rovněž odolnější než jejich tradiční protějšky. Díky tomu, že jsou half cell panely menší, jsou také méně namáhány, a výrazně se tak snižuje riziko popraskání.

Chcete také vy fotovoltaickou elektrárnu s moderní technologií half-cell solárních panelů? Stačí vyplnit jednoduchý formulář. Rádi vám vše propočítáme a navrhneme nejlepší řešení přesně pro vaši nemovitost.

„Fotovoltaiku od Schliegeru jsem si vybrala kvůli pohodlí a z důvodu ochrany životního prostředí.“

Alice Bendová
herečka, moderátorka, modelka

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

15 379 realizací po ČR

Jsme skutečná jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme kdekoliv.

Zajištění vyřízení dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Štědré záruky

Nadstandardní záruky až 25 let nejen na materiál, ale také na práci.