Skutečná jednička v počtu realizací v ČR
226 223 800 Po–Pá: 9:00 – 16:00 hod.

Jak je náročná údržba tepelného čerpadla?

Čerpadla

Údržba tepelného čerpadla náročná není. Většinou jde jen o preventivní kontrolu několika málo komponent. Pro přehlednost si doporučené úkony rozdělme na kontrolu venkovní a vnitřní jednotky.

Venkovní jednotka je tvořena monoblokem, a tak je téměř bezúdržbová. Chladivový okruh je hermeticky uzavřený a celý systém Schlieger je vybaven presostatami. Ty monitorují stav chladiva a samy ho v případě potřeby regulují. O chladivo se tedy nemusíte vůbec starat. A to ani v případě poruchy – tu za vás vyřeší náš technik.

U venkovní jednotky tedy stačí zkontrolovat průchodnost vzduchu. Podívejte se, zda na zadním výparníku nejsou nachytané nečistoty, prach nebo listí. Rovněž zkontrolujte, že před ventilátory není žádná překážka. Pokud se na venkovní jednotku nachytá pyl, odstraňte ho. Všechny tyto drobné úkony provádíte výhradně na povrchových částech tepelného čerpadla. Do vnitřku nezasahujete.

Vnitřní jednotku máte sice umístěnou v technické místnosti, ale i tam se může objevit prach. Proto na začátku topné sezóny vyjměte filtry nečistot a nerezové sítko opláchněte pod vodou. Dále zkontrolujte tlak otopné soustavy. Na akumulační nádrži nebo na radiátorovém vedení najdete manometr. Tlak na něm by se měl pohybovat mezi hodnotami 1,2 baru za studena a 1,5 baru za tepla – tak, jak je uvedeno v manuálu. Tlak zkontrolujte také na expanzní nádobě. Doporučené hodnoty najdete na štítku, který je umístěn přímo na nádobě.

A ještě jedna dobrá rada na závěr. Tepelnému čerpadlu nedělá dobře, když ho vypojujete z elektřiny. Nechejte ho zapojené i mimo topnou sezónu. Na podzim pak sami uvidíte, že bude mít daleko lepší rozjezd a rychleji uspokojí vaše požadavky na teplotní komfort.

ZDARMA osobní konzultace

Přímo na místě zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvýhodnější řešení.

15 379 realizací po ČR

Jsme skutečná jednička trhu. Solární systém i tepelné čerpadlo vám postavíme kdekoliv.

Zajištění vyřízení dotace

Vyřídíme vám dotaci v plné výši po splnění všech podmínek programu NZÚ.

Štědré záruky

Nadstandardní záruky až 25 let nejen na materiál, ale také na práci.